Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinez18ka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: Z18
102793 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 193, obserwuje: 111

Zabudowa GK i trudne pytania

autor: z18ka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po długiej nieobecności wracamy z kolejnym wpisem, aby pokazać Wam dalsze etapy naszej budowy. Aktualnie własnymi siłami kończymy zabudowę poddasza.

Zatrzymaliśmy się na obróbce okien dachowych i okien umieszczonych w lukarnach.

I może w tym momencie zapytamy o radę: jak prawidłowo ocieplić okolice ram okiennych w oknach połaciowych? Nasz dach to dachówka, membrana wywinięta na okno, płyta osb, krokwie, dwie warstwy wełny - 2x15 cm, folia i płyta gk.

Najsłabszym ogniwej tej układanki jest przestrzeń pomiędzy krawędzią okna, a płytą osb (zaznaczona na zdjęciu). Teraz przed ociepleniem, jedynie grubość membrany dachowej oddziela wnętrze od świata zewnętrznego. Dalej mamy wspomnianą płytę osb i wełnę. Jak na obrazku....

W jaki sposób dobrze docieplić to miejsce przed przykręceniem płyty GK?

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Ostatnio udało się też (już nie własnymi siłami :P) zrobić przyłącze gazowe.  Przypadkiem w jednym z lokalnych sklepów trafiliśmy na całkiem fajną skrzynkę gazową. Decyzja mogła być tylko jedna. Kupujemy! A tak wygląda po zamontowaniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przed zimą chcielibyśmy jeszcze zrobić kotłownię z piecem gazowym 24-28 kW. I znowu zapytamy: Jakiej marki piec wybraliście?

 

 


Komentarze (2)
autor:poludniowaiskierka  dodano: 2013-09-15 | 09:54:41
Z ociepleniem nie pomozemy to przed nami... skrzynka super idealnie pasuje do ogrodzenia :)...co do kotła to my planujemy viessmann albo junkers...
autor:katka-lawenda  dodano: 2013-09-15 | 11:12:22
Co do pieca.. to ja jeszcze nie w temacie ale bedac w sklepie i próbując już coś zaczerpnąć tego tematu to wybraliśmy Vaillant Eco Compact z zasobnikiem cwu http://www.vaillant.pl/klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/podgrzewacze-wody/produkt_vaillant/VSC_ecoCOMPACT.html ale to tak wybrany wstępnie na dziś.. Może jeszcze do czasu zakupu coś się zmieni.